Zdroj: Jason Jarrach, Unsplash

Ve světě se otevírají veganská řeznictví. Nově přibylo v Singapuru

Letos v lednu se v Singapuru otevřelo první veganské „řeznictví“ s názvem Love Handle. Jedná se o první podnik svého druhu v celé Asii. Ve světě už jich ale několik dalších existuje.

V singapurském obchodě Love Handle najdete pult, který se nachází v každém běžném řeznictví nebo lahůdkářství. Místo masa se zde ale prodávají jeho alternativy vyrobené z rostlin, například od značek Impossible Foods nebo TiNDLE, rostlinné „mléčné“ výrobky a koření. Podnik funguje napůl jako občerstvení. Ve druhém patře si zákazníci mohou posedět a objednat si něco z veganského menu.

Veganské „řeznictví“ Love Handle
Nové veganské „řeznictví“ v Singapuru. Zdroj: Love Handle

Alternativní řeznictví se snaží nalákat veganské i neveganské zákazníky. Zaměřuje se především na servírování chutného jídla a skutečnost, že všechno jídlo je veganské, má být až druhotná informace. „Naší vášní a posláním je dát milovníkům masa možnost vychutnat si masové chutě a šťavnaté textury, které zbožňují, a zároveň se chovat dobře k planetě,“ popsal pro magazín Peak Ken Kuguru, CEO Love Handle.

Veganských řeznictví přibývá

Love Handle není prvním podnikem tohoto typu na světě. Už na podzim roku 2020 se totiž v Londýně otevřelo „řeznictví“ Rudy’s Vegan Butcher. Koncept podniku je velmi podobný. Za pultem zde najdete pestrou nabídku alternativ masa a uzenin a v restauraci si můžete objednat veganské verze klasického amerického jídla, například seitanový párek v rohlíku nebo bezmasé hamburgery.

Letos se také otevřelo první veganské „řeznictví“ ve Francii. V supermarketu Carrefour vznikl na první pohled běžný řeznický pult, na který jsou zákazníci zvyklí ze všech podobných obchodů. Nekoupí si zde však balíček šunky, ale bezmasé výrobky od nizozemské značky The Vegetarian Butcher, která spadá pod Unilever. Zakomponováním veganských jídel do běžného prostředí obchodů chtějí zákazníkům, kteří o to mají zájem, usnadnit přechod na alternativní způsob stravování.

Zdroj: Love Handle, Rudy’s Vegan Butcher, Carrefour, Peak Magazine, Green Queen