Wearetreed
Zdroj: Wearetreed

Wearetreed jako první tiskne ekologické bezdrátové nabíječky

Česko-německý startup Wearetreed přichází s dalším originálním výrobkem. Tentokrát se jedná o první 3D tištěnou bezdrátovou nabíječku na telefon, která se navíc dá kompostovat.

K výrobě nabíječek se tradičně používá plast, což přispívá ke vzniku velkého množství elektronického odpadu. Startup Wearetreed se proto rozhodl začít vyrábět ekologičtější alternativy. Už vloni úspěšně absolvoval kampaň na crowdfundingové platformě Kickstarter. Jeho prvním produktem byla bezdrátová nabíječka vyrobená ze dřeva pocházejícího z udržitelných zdrojů. Letos v září pak odstartoval kampaň číslo dva, tentokrát na podporu 3D tištěné nabíječky.

Honeycomb Charger je 15W kompostovatelná bezdrátová nabíječka s magnetickým uchycením, jež využijí majitelé iPhone 12 a novějších modelů. Vyrábí se z již použitého recyklovaného PLA z kukuřičného škrobu. Díky modulárnímu designu si můžete vybrat barvu všech čtyř částí. Výrobek proto nabízí celkem 1296 barevných kombinací. K nabíječce můžete připojit i stojánek.

Výrobky se tisknou v Německu. Za zmínku stojí i to, že Wearetreed spolupracuje s dalšími ekologickými startupy, například s českým Myco, které vyrábí kompostovatelné obalové materiály z houbového mycelia. Podrobnosti o výrobě těchto ekologických obalů si můžete přečíst v našem rozhovoru se spoluzakladatelem startupu.

Kampaň Wearetreed na Kickstarteru běží od 6. září a v době psaní tohoto článku jí zbývá ještě 17 dní do konce. V jejím rámci můžete Honeycomb Charger sehnat za startovní cenu 34 euro (834 korun). Doručení prvních objednávek startup plánuje na listopad 2022.

Zdroj: Kickstarter, TZ