Adidas
Zdroj: Adidas

Adidas myslí i na matky. Poprvé nabídne sportovní kojicí podprsenku

Značka Adidas ve spolupráci s návrhářkou Stellou McCartney připravila novou kolekci sportovního oblečení pro nové a nastávající matky. Obsahuje i praktickou sportovní podprsenku pro kojící ženy.

Adidas odhalil novou těhotenskou kolekci pro letošní podzim a zimu. Měkké a pružné funkční látky se mají pohodlně přizpůsobit tělu v každé fázi cesty těhotenstvím a začátkem mateřství. Oblečení ženy využijí při různých sportech, včetně jógy nebo běhání.

Kolekce se skládá z pěti kousků. Předností je kojicí podprsenka, kterou tento výrobce nabízí vůbec poprvé. Podprsenka, dostupná ve velikostech 34B až 40E, je vybavená jednoduše otevíratelným klipem pro snadný přístup ke kojení nebo odstříkávání mléka, nastavitelnými ramínky a odnímatelnými vycpávkami. Má nabízet funkčnost, ale i pohodlí. Navíc se částečně vyrábí z recyklovaných materiálů, obsahuje 79 % recyklovaného polyesteru.

Dále do kolekce patří tílko, kalhoty nebo legíny s pružným pásem v oblasti břicha, který se přizpůsobuje tomu, jak dítě v břiše matky roste. Posledním kouskem je funkční fleecová bunda s vyjímatelnou vložkou, která matkám poskytuje prostor pro nošení dítěte blízko u těla.

Oblečení je dostupné v černé a fialové barvě a nese jemný zvířecí vzor, který je pro kolekce britské návrhářky Stelly McCartney typický.

„Více než kdy dřív potřebujeme zajistit, aby sport byl inkluzivním prostorem, což znamená inovace a vyhovění konkrétním potřebám naší komunity. Příliš často je těhotenské funkční oblečení omezeno. Jsme velmi pyšní, že vám představujeme naši vůbec první kolekci, která přetváří styl těhotenského cvičení,“ okomentovala kolekci McCartney.

Adidas ovšem není první značkou, která do své kolekce zařadila sportovní kojicí podprsenku. Její konkurent Nike přišel s obdobnou těhotenskou kolekcí už v roce 2020.

Zdroj: Adidas